Spis treści                                                                   

 help.gif

                "Pomoc" jest przeznaczona dla tych użytkowników strony, którzy czują się trochę zagubieni i ze względu na mały staż w internecie mają trudności w poruszaniu się po stronie.

  I. LINKI

1.Linki - umożliwiają wejście na inną podstronę- należy najechać strzałką myszy na link i jak pokaże się  taka  łapka  anihand.gif  - kliknąć. Jak znaleźć link ? - dla ułtwienia są pisane tym kolorem.

  2.Na stronie głównej na lewo są linki główne umożliwiające wchodzenie na poszczególne strony. Wyjście z tych stron umożliwiają linki "Powrót", "Spis treści" lub zestaw linków na samym dole strony. Po kliknęciu na  Powrót   wracamy do strony  poprzedniej (główniejszej).Po kliknięciu na Spis treści wracamy do strony "Spis treści". Zestaw linków na samym dole strony umożliwia wejście na dowolną stronę.

 3.Linkiem może być również jakiś znak, rysunek lub zdjęcie. Wtedy dla ułatwienia zaznaczany jest czerwoną, zazwyczaj mrugającą strzałką i napisem klik   (anired06_back.gifklik )

4.Na stronach  "Lista klasy" i "Nauczyciele" kliknęcie na nazwisku będącym linkiem o tym kolorze umożliwia uzyskanie informacji o tej osobie.

 II. CZCIONKI.

     Do oglądania strony w oryginalnym wyglądzie z czcionką ozdobną niezbędne jest posiadanie w swoim komputerze zastosowanych na tej stronie czcionek : Arial, Courier, Arial Black, Comic Sans MS, Lumos, Harry P., Tahoma, Terminal, Alegro BT, Brush Script BT, Bremen Bd BT. Te napisane na zielono są raczej niezbędne. Ich brak bardzo zuboża wygląd strony. Jeżeli nie masz takich czcionek, zawiadom mnie, a wyślę Ci e-mailem te pliki w postaci zapakowanej w rar lub zip lub bez pakowania.

III. ROZDZIELCZOŚĆ  I KOLORY.

     Strona jest pisana w rozdzielczości najszęściej używanej (moim zdaniem) 800x600. Przy rozdzielczosci mniejszej oglądanie strony jest utrudnione. Oglądanie przy rozdzielczości większej nie powinno sprawiać trudności, ale czasami mogą być niezachowane pewne proporcje zniekształcające wygląd strony.

     Wymagana ilość kolorów  -  minimum 256.

IV.FOTOGRAFIE.

Fotografie internetowe nie mogą być zbyt wysokiej jakości(dużej rozdziejczości), gdyż wtedy mają dużą pojemność i otwierają się powoli. Przy łączach stałych można jeszcze wytrzymać, ale przy stosowaniu modemu trwa to bardzo długo. Trzeba więc wybierać między jakością a szybkością otwierania. Dla ulatwienia zastosowałem metodę pokazania kilku miniaturek zdjęć w ramce, a po kliknięciu na wybranym zdjęciu można obejrzeć je w większym formacie. Dzięki temu strona z grupą zdjęć nie zamyka się podczas oglądania wybranej fotografii i po powrocie szybko się otwiera. Wyjście ze strony z pojedyńczą fotografią - poprzez " X " w prawym górnym rogu lub polecenie - "plik-zamknij".

 V. KSIĘGA GOŚCI.       

       Wszystkich oglądąjcych stronę zapraszam do wpisywania się - ciekawsze wypowiedzi lub ich fragmenty będę umieszczał na stronie "Nasze myśli..."

Jeżeli chcesz obejrzeć dotychczasowe wpisy kliknij na napis zobacz księgę gości. Aby dokonać wpisu kliknij na dopisz się do księgi . Jest to bardzo proste i bardzo mile widziane.

VI.SONDA      

        Wyraź swoją opinię o stronie, spotkaniach koleżeńskich i zagłosuj. Sonda jest na stronie tytułowej.

                               Życzę przyjemnego oglądania i radości z powrotu do przeszłości.

                                                    Zbyszek Sieduszewski  E-mail: unitron@o2.pl     gg:3653661

 

 

           piesek.gifzwr44.gif

 Strona Główna Zjazdowe tradycje  Sztandar i hymn  Historia Szkoły  Czapla - symbol
Nauczyciele Pracownicy Lista klasy  Nasze spotkania  Foto - kącik  Foto- wspomnienia
 Co myślimy  Poczet Dyrektorów  Archiwalia  Kalendarium  Wspomnienia
 Ku pamięci Spis treści  Redakcja   Pomoc  Księga Gości