O NAS  

Krzysztof Stafiński - absolwent Liceum Czarnieckiego, matura 1964, absolwent lubelskiej Akademii Rolniczej. Specjalista do spraw ubezpieczeń, założyciel lubelskiego oddziału Allianz. W ogrodzie rodzinnego domu w Chełmie, co roku odbywają się spotkania jego klasy. Hobby - lubi otaczać się interesującymi ludźmi. Z zamiłowania negocjator. Więc, tylko ktoś taki jak on mógł zostać prezesem Stowarzyszenia Światowy Zjazd Chełmian.

 
Alicja Lejcyk - Kamińska - z wykształcenia polonistka, absolwentka UMCS w Lublinie i Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni dyrektor zespołu pieśni i tańca - słynnych "Kaniorowców" w Lublinie. Reżyser, scenarzysta i choreograf widowisk teatralno muzycznych. Osoba o wielkim poczuciu humoru, miłośniczka egzotycznych podróży i zdrowego jedzenia. Oczywiście absolwentka Czarnieckiego.
 

Grażyna Stankiewicz - dziennikarka, autorka blisko 300 programów telewizyjnych - reportaży, filmów dokumentalnych i programów publicystycznych, emitowanych na antenie ogólnopolskiej i w TVP S.A. w Gdańsku i w Lublinie. Wykładowca dziennikarstwa w UMCS i w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im.M.Wańkowicza. Rodowita Gdańszczanka, absolwentka słynnej "Topolówki". W stowarzyszeniu zajmuje się koordynacją przygotowań zjazdu oraz kontaktami z mediami.

Piotr Bakun - utalentowany fotografik, rdzenny Chełmianin, nauczyciel szkoły w Stołpiu.

Marzena Boćwińska - chodzący wulkan energii i pomysłowości ! Absolwentka polonistyki UMCS. Nieprzeciętna nauczycielka o wyjątkowym podejściu do ucznia. Posiadaczka nie tylko wyjątkowej wiedzy o kulturze, ale i pięknego domu, przystojnego męża, ślicznej córki i psa Leszka. Wybudowanie szklanej piramidy w centrum Luwru, przy jej pomysłach, to pestka. Dzięki takim ludziom jak Marzena o Chełmie myślimy jak o metropolii. Razem z mężem Arturem - oczywiście Czarniecczycy !

Krzysztof Grabczuk - jak na razie jedyny prezydent zapaśnik w tym gronie. Sędzia międzynarodowy i trener dobrze zapowiadającej się młodzieży.  Poza sportem pasjonat szybkich samochodów i ... mycia naczyń. Właściciel zdumiewającej liczby garniturów. Bardzo kontaktowy i jak dowodzi tego Światowy Zjazd Chełmian - jeszcze bardziej efektywny w swoich działaniach. Jego urokowi nie jest w stanie oprzeć się żadna kobieta - niezależnie od wieku i szerokości geograficznej.


Wojtek Hetman
- wiadomo, ze najlepsze w całej Polsce ptysie można zjeść nie gdzie indziej tylko właśnie w cukierni przy ul. Lwowskiej w Chełmie. Wadowice mają swoje kremówki, a Chełm ptysie Wojtka ! Jowialny, dobroduszny, z nieodłączną jamniczką potrafi zarazić swoim optymistycznym patrzeniem na świat. Przy Wojtku każdy czuje się wyjątkowym człowiekiem. Wielbiciel muzyki i teatru. Niemal zawsze otoczony ludźmi z wielkiego świata, najczęściej artystami. Stuprocentowy Czarniecczyk.

 

Jerzy G. Tuszewski - legenda radiowego dokumentu. Laureat prestiżowych nagród za dokumentalne audycje telewizyjne i radiowe. Dziś kręci w Londynie, jutro w Paryżu - i tak od kilkudziesięciu lat. Również poeta i prozaik. Prywatnie znakomity gawędziarz i znawca pięknych kobiet. Warszawiak, ciągle powracający do Chełma. Oczywiście czarniecczyk.

Zbigniew Sieduszewski- absolwent Liceum Czarnieckiego, inicjator spotkań czarniecczyków. Z wykształcenia inżynier elektronik - biznesmen, rzeczoznawca, biegły sądowy. Dzięki nieustannie aktualizowanej stronie internetowej jego autorstwa , absolwenci Czarnieckiego na całym świecie na bieżąco wiedzą o wszystkim, co dotyczy ich szkoły i kolegów. Dobry duch Światowego Zjazdu Chełmian - to dzięki jego uprzejmości powstała ta strona. 

 

Zbigniew Moskal - kolejny absolwent Liceum Czarnieckiego, matura 1969r. Prawnik. Przez 28 lat pracował w administracji państwowej. W Chełmie zna niemal wszystkich. Uroczy człowiek, domator, znawca wykwintnego jedzenia i miłośnik literatury pięknej.

 

 

Mirosław Grelik - absolwent Czarnieckiego, rektor Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im.Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Idealista, który dla słusznej sprawy wiele może. Były harcerz. Znakomity organizator. Z inicjatywy stowarzyszenia współorganizator Chełmskiego Forum Gospodarczego, które odbyło się we wrześniu 2005r.

 
Andrzej Kratiuk - prawnik, właściciel znanej kancelarii prawnej w Warszawie. Szef rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". Dusza towarzystwa, znakomity narciarz. Dzięki niemu niemożliwe stało się możliwym. Ale tak czarować potrafią tylko absolwenci Czarnieckiego !