Elżbieta Radwańska

Tulikowska

(powrót)              

                        Po maturze uczyła się w Państwowej Szkole Medycznej Pielęgniarstwa w Lublinie. Po jej ukończeniu rozpoczęła pracę w szpitalu w Chełmie, a od 1972 roku w Krynicy Górskiej. W roku 1974  wyszła za mąż i przeniosła się do Radomia, gdzie mieszkała dotychczas. Ostatnio pracowała w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

 

   " Kochana Elu!

          My pielęgniarki i położne przyjechałyśmy tu za Tobą z ziemi radomskiej do Twojej ukochanej ziemi chełmskiej, aby towarzyszyć Ci w ostatniej drodze.
          Przyszło Ci w Twoim zbyt krótkim życiu pełnić wiele ról: rolę żony, matki, babci, teściowej, koleżanki, ale przede wszystkim pielęgniarki oddanej ludziom i wiernej ideałom.
Twoja sumienność i pracowitość osiągnęła szczyt perfekcji we wszystkim co robiłaś. Poznałyśmy Ciebie jako wyjątkową kobietę, skromną, pracowitą, z zapałem i zaangażowaniem pracującą na sukces innych.
        Wymknęłaś się z naszego życia po cichutku, niepostrzeżenie, jak zwykle nie chcąc nikomu robić kłopotu, zostawiając niedokończoną opowieść o życiu i puste krzesło na widowni teatru podczas obchodów Dnia Pielęgniarki i Położnej.

          Chciałabym Ci powiedzieć to co powiedziałam koleżankom i kolegom, że „być może dla świata byłaś tylko człowiekiem, ale dla niektórych jesteś całym światem”. Pamiętaj o tym teraz tam na górze i wówczas gdy się spotkamy, że zostawiłaś tu na ziemi rzeszę wiernych przyjaciół."

Mariola Łodzińska                                                                                  
Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych            

Źródło: informacje zainteresowanej.